Premiera Samsunga Galaxy M51 i M31s – warte uwagi i niedrogie propozycje od firmy Samsung

Firma Samsung dopiero w tym roku zdecydowała się na naprawdę śmiały krok, a mianowicie wypuszczenie smartfonów ze średniej półki cenowej. Od pierwszej premiery jednego z tych urządzeń cały pomysł okazał się być w pełni udany – użytkownicy z całego świata chętnie kupują tak zwane średniaki proponowane przez tę markę. Oto porównanie dwóch modeli smartfonów – Galaxy M51 i Galaxy M31s, które zasługują na szczególną uwagę ze względu na swoje niezawodne działanie i naprawdę dopracowane parametry techniczne.

Samsung Galaxy M51 – dopracowany smartfon za rozsądną cenę

Samsung Galaxy M51 dopiero co miał swoją premierę, a już został przez niektórych ludzi okrzyknięty najlepszym modelem smartfona ze średniej półki cenowej, jakiego można zakupić jeszcze w tym roku kalendarzowym. Wszystkie modele telefonów wypuszczane na rynek przez firmę Samsung, które w swojej nazwie posiadają właśnie literę „M” to tak zwane średniaki. Czy w M51 da się zauważyć jakieś niedociągnięcia, które pozwoliły producentowi zaproponować konkurencyjną cenę tego modelu? Tak naprawdę trudno znaleźć cokolwiek podobnego!

Na pierwszy rzut oka uwagę przyciąga duży ekran o rozdzielczości 2340 na 1080 pikseli. Jest to SUPER AMOLED o przekątnej 6,67 cala. Wiele osób z własnego doświadczenia wie, że duży ekran często niesie ze sobą konsekwencje widoczne w szybkim rozładowywaniu się baterii. Samsung Galaxy M51 ma jednak baterię o pojemności aż 7000 mAh, więc zdaje się być na to dobrze przygotowany. Za jego energooszczędnością przemawia także procesor – jest to Qualcomm Snapdragon 730G. Teoretycznie model ten nie należy do najnowszych propozycji, jednak okazuje się być naprawdę wydajny, a przede wszystkim energooszczędny. W takim połączeniu podzespołów Galaxy M51 powinien działać na baterii naprawdę długo, a dzięki szybkiemu ładowaniu nie będzie on musiał być podłączany na całe godziny do ładowarki.

Samsung Galaxy M51 dopracowany jest także pod kątem aparatu fotograficznego – z przodu znajduje się jeden z nich przeznaczony do robienia zdjęć portretowych, natomiast z tyłu urządzenia znaleźć można aparat poczwórny, dzięki czemu jakość uzyskiwanych z jego pomocą fotografii nie pozostawia wiele do życzenia. Telefon ma wbudowany czytnik linii papilarnych, korzysta z technologii NFC koniecznej, gdy chce się nim płacić tak, jak kartą kredytową, oraz LTE, gwarantujące szybkie połączenie z internetem.

Dokładniejszą specyfikację tego modelu znaleźć można pod adresem https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/samsung-smartfon-galaxy-m51-black-samsung.bhtml.

Samsung Galaxy M31s – poręczny smartfon za jeszcze mniejsze pieniądze

Samsung Galaxy M31s to także propozycja z tego roku, choć o parę tygodni starsza, niż model opisywany wcześniej. To telefon ze średniej półki cenowej, za którego zapłacić trzeba jeszcze mniej, niż za Galaxy M51. Czym dokładnie jest ta różnica cenowa? To przede wszystkim mniejszy ekran o przekątnej 6,5 cala, bateria o mniejszej pojemności 6000 mAh, oraz 8-rdzeniowy procesor Samsung Exynos 9611. Warto jednak pamiętać, że 6,5-calowy ekran SUPER AMOLED o rozdzielczości 2340 na 1080 pikseli to wciąż bardzo dobra propozycja, tak samo jak bateria, którą posiada ten model. Istotna zmiana to natomiast procesor – chociaż Exynos wciąż jest modelem bardzo wydajnym i silnym, nie jest jednak równie energooszczędny, jak Snapdragon znajdujący się w modelu Galaxy M51. Czy różnica w czasie trzymania na baterii będzie bardzo zauważalna? Mniejszy ekran, to i mniejszy pobór prądu, a więc odpowiedź nie jest taka oczywista.

Model Galaxy M31s wyposażony jest w szybkie ładowanie, czytnik linii papilarnych, pozwalający na zachowanie pełnego bezpieczeństwa między innymi transakcji bankowych, NFC konieczne przy płaceniu za pomocą telefonu, czy LTE odpowiadające za szybkie połączenie internetowe. Urządzenie korzysta z 6 GB pamięci RAM i systemu Android 10. Aparat przedni pozwala na wykonywanie fotografii portretowych, obserwując jednocześnie, co jest w stanie uchwycić kamera, a wejście mini jack zapewnia możliwość podłączenia do telefonu słuchawek przewodowych czy kabla AUX.

Pełna specyfikacja tego modelu urządzenia wraz z jego ceną znajduje się na stronie internetowej pod adresem https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/samsung-smartfon-galaxy-m31s-czarny-samsung.bhtml.

Modele Samsunga ze średniej półki cenowej – na czym polega ich fenomen?

Nie bez powodu te dwie propozycje od firmy Samsung, czyli modele M51 i M31s omawiane są tuż obok siebie. Są one do siebie naprawdę podobne, choć widać różnicę w cenie, którą należy zapłacić za oba urządzenia. W tym wypadku różnica ta wpływa na rozmiar ekranu smartfona, pojemność jego baterii oraz energooszczędność procesora. Czy jednak zawsze warto kupować model droższy o silniejszych podzespołach? Niekoniecznie. Dla kogoś, kto większość dnia spędza poza domem i nie zawsze ma czas ładować telefon, różnica między modelem M51 a M31s może być rzeczywiście zauważalna. Jeśli jednak telefonu dla siebie poszukuje ktoś, kto większość czasu spędza w domu, chociażby pracując zdalnie, z całą pewnością nie zwróci on aż takiej uwagi na tę niewielką różnicę w pojemności baterii czy energooszczędności działania procesora. W takiej sytuacji dobrze jest rozważyć wybór modelu tańszego i nabyć smartfon wart swojej ceny, który na pewno nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających użytkowników.