wyciągarka

Przydatne informacje na temat wciągarek

Nowoczesne wciągarki przemysłowe charakteryzują się dużym udźwigiem oraz wytrzymałą konstrukcją, a dodatkowo można je znaleźć w bardzo dobrych cenach. Poniższe informacje ułatwią ci wybór urządzenia, które przyda się w twojej działalności.

  1. Jak dobrać wciągarkę?
  2. Wciągarki zasilane 230V
  3. Wciągarki zasilane 400V

Znajdziesz tu różnice pomiędzy wciągarkami liniowymi elektrycznymi, a łańcuchowymi. Dowiesz się również, gdzie łatwo uzyskać fachową pomoc w zakupie takiego specjalistycznego sprzętu.

Jak dobrać wciągarkę?

Wszystkie wciągarki elektryczne usprawnią procesy związane z podnoszeniem, opuszczaniem i przesuwaniem ciężkich ładunków. Nie oznacza to jednak, że każda wciągarka sprawdzi się w takim samym stopniu. Jedną z podstawowych kwestii, które trzeba rozważyć na etapie zakupu jest dobór zasilania. Musi on być zgodny z tym, do czego tak naprawdę będziesz stosował wciągarki przemysłowe.

Wciągarki zasilane 230V

Dużą popularnością wśród klientów cieszy się wciągarka elektryczna zasilana standardowym 230V. Jest to kompaktowe urządzenie, którego maksymalny udźwig wynosi 1 tonę. Stosowanie niskiego – jak na wciągarki przemysłowe – zasilania eliminuje konieczność rejestrowania jej w UDT. Firmy korzystające z tego typu sprzętu najczęściej używają go do prac związanych z budownictwem i remontami. Przy takich zastosowaniach nie jest wymagane wysokie natężenie pracy ani też duży udźwig. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że wciągarki te kosztują więcej niż modele zasilanie trójfazowo.

Wciągarki zasilane 400V

Tego typu wciągarki przemysłowe to urządzenia dla najbardziej wymagających klientów. Niektóre modele mogą pracować jako wciągarki 100, a więc za jednym razem udźwignąć nawet 100 ton. Jeżeli potrzebna jest taka wciągarka elektryczna, zacznij od skontaktowania się ze specjalistą. Opisz mu, jaką działalność prowadzisz i do czego planujesz wykorzystywać wciągarki, a przygotuje dla ciebie najlepszą ofertę. W przypadku niektórych klientów świetnie sprawdzą się na przykład wciągarki offshore, natomiast do innych zastosowań lepsze będą modele łańcuchowe. Nie zapominaj również o tym, że każda wciągarka elektryczna musi zostać prawidłowo zamontowana, a przynajmniej raz na jakiś czas należy skontrolować jej stan techniczny. Ważne jest też, aby obsługujący ją pracownicy starannie wykonywali swoją pracę. W ten sposób zyskasz pewność, że praca odbywa się w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Takie podejście, w połączeniu z zakupem wysokiej jakości urządzenia, zwiększy wydajność pracy oraz pozwoli uniknąć kosztownych przestojów.