Jak skutecznie usunąć kleszcza?

Coraz więcej osób zadaje sobie właśnie to pytanie. Jest to jednak kwestia jak najbardziej zrozumiała, ponieważ zbliża się okres, kiedy to kleszcze będą coraz bardziej dawać się we znaki. Statystyki pokazują, że coraz więcej osób ma tego typu problemy. Kleszcze są obecne nie tylko w lasach, ale także w parkach, na trawnikach itp. Jeśli już ktoś ma problem z tymi elementami, to musi szybko oraz dokładnie pozbyć się tych zwierzątek z własnej skóry. Poniżej dowiecie się, jak należy to zrobić.

Generalnie czas ma w tym aspekcie bardzo duże znaczenie. Pamiętajcie, aby nie zwlekać z podjęciem odpowiednich działań. Wszystko dlatego, że ryzyko zachorowania na różne groźne choroby znacząco wzrasta po dobie od zainfekowania organizmu przez tego typu pasożyty. Choroby są naprawdę bardzo poważne. Wyróżniamy tutaj takie nazwy, jak babesjoza, kleszczowe zapalenie mózgu, borelioza itp. W związku z tym kleszcze muszą być usuwane najszybciej, jak tylko jest to możliwe.

Niestety, ludzie cały czas popełniają w tym temacie sporo błędów. Nie chodzi nam tylko o to, że Polacy zwlekają z podjęciem decyzji, co już jest fatalną postawą. Kolejna istotna kwestia jest taka, że stosujemy po prostu nieodpowiednie metody. Używamy takich akcesoriów, jak pęseta, masło, olejek miętowy itp. Niedokładne wykonanie tego zadania powoduje, że kleszcz nie będzie usunięty w całości. To powoduje, że groźne patogeny po prostu dostaną się do naszego organizmu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób stosuje specjalny zestaw Kick The Tick® expert.

Można go bez problemu kupić biorąc pod uwagę sklepy internetowe, a także dobre apteki stacjonarne. Dlaczego jednak warto zdecydować się na to konkretne rozwiązanie?

Składa się na to kilka czynników. Należy zwrócić uwagę na fakt, że wyżej wymieniony zestaw to bardzo kompleksowe rozwiązanie. Jego pierwszym elementem jest środek zamrażający pasożyta. Producenci zadbali również o zastosowanie specjalnej technologii APRF™ (Anti-Parasite Removal Film). O co tutaj chodzi? Zestaw dzięki temu tworzy powłokę, która zmniejsza ryzyko rozerwania kleszcza w trakcie usuwania go ze skóry. Nie ma zatem szansy na to, aby fragmenty pasożyta zostały w naszym ciele. Kolejna sprawa jest taka, że w skład zestawu wchodzi również przyrząd do bezpiecznego i szybkiego usuwania kleszczy. Umożliwia on złapanie pasożyta i bezproblemowe usunięcie go z ciała. Wyżej opisywany przyrząd posiada dwie różnorodne końcówki. Dzięki temu łatwo dopasować go do rozmiaru kleszcza itp. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zwykła pęseta. Wszystko dlatego, że w jej przypadku nawet mały nieostrożny ruch może sprawić, że kleszcz rozerwie się i trafi do naszego organizmu.

Przeczytaj więcej na: https://kickthetick.pl/artykuly/jak-usunac-kleszcza-poradnik-krok-po-kroku/