Budowa domów szkieletowych, czyli szybko mieć własny dom

Własny dom zapewnia największe poczucie komfortu. Może być nawet skromny i nieduży, ale to własna, prywatna przestrzeń z nikim nie dzielona. To idealny wybór dla rodzin, a także dla osób mieszkających w pojedynkę, jeśli cenią sobie spokój, prywatność i posiadanie własnego kawałka zieleni. Domy w konstrukcji szkieletowej powstają szybko. Jest to duża korzyść dla tych osób, które chciałyby jak najszybciej zamieszkać u siebie. Nie jest to zaleta jedyna, ale jedna z najważniejszych.

Podstawą takiej konstrukcji jest szkielet wykonany z desek. Drewo musi być odpowiednio wysuszone, mieć określone parametry co do wilgotności. Ważnym elementem konstrukcyjnym jest także wełna mineralna. Wypełnia ona wolną przestrzeń, a przy tym zapewnia budynkowi dobrą izolację cieplną. Wiedząc, na czym dokładnie polega ta technologia, łatwo zrozumieć, dlaczego budowa domów szkieletowych może potrwać zaledwie cztery miesiące, a nawet krócej. Szkielet z desek później pokrywa się od wewnątrz i od zewnątrz odpowiednimi płytami. Nie ma wielu prac przy takiej budowie, nie ma koniecznych przerw technologicznych, jak jest przy obiektach murowanych. Fundamenty nie muszą być bardzo głębokie, bo konstrukcja jest lekka. Prace związane ze wzniesieniem budynku można wykonywać w dowolnej porze roku. W ciągu kilku miesięcy otrzymuje się dom, w którym można od razu zamieszkać, wystarczy tylko wnieść meble. To wszystko sprawia, że cała inwestycja nie tylko trwa krótko, ale jest także ekonomiczna. Im krócej, im mniej różnych prac pomocniczych, tym jest taniej. Koszty budowy zwykle grają tak samo ważną rolę, jak i jej czas.

Szybko i w rozsądnej cenie otrzymuje się swoją własną przestrzeń. Budynek jest zdrowy, bo opiera się w swojej konstrukcji głównie na naturalnym materiale, jakim jest drewno. Jest także ciepły, to zasługa wełny mineralnej. Z tym wiążą się niższe koszty ogrzewania. Wszystkie te zalety przyczyniły się do tego, że budowa domów szkieletowych stała się w naszym kraju bardzo popularna. Domy takie określa się także jako kanadyjskie, bo technologia ta powszechnie stosowana jest w Kanadzie. Popularna jest też bardzo w USA. Skoro sprawdza się w surowym kanadyjskim klimacie oraz w stanach położonych na północy USA, to i u nas także domy takie zapewniają ciepło nawet i zimą. Zważywszy, że technologia ta wymaga pewnej wiedzy i nie każdy ją posiada najlepiej zlecić budowę specjalizującej się w tym firmie. Chodzi przecież o solidny budynek, który ma służyć bardzo długo, być bezpieczny i zapewniać spory komfort.