Dlaczego rowery górskie są tak popularne?

Jeszcze niedawno wśród młodych fanów sportu rowerowego, najbardziej popularną formą aktywności fizycznej, było z pewnością kolarstwo górskie. Nic dziwnego, jest to bowiem sport niezwykle atrakcyjny, nie tylko dla młodych ludzi, ale z powodzeniem można go uprawiać praktycznie w każdym wieku. Warto przy okazji wspomnieć, że rowery górskie dla wielu osób stały się wręcz synonimem sportu rowerowego. Oczywiście w ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają również rowery szosowe, a nawet i miejskie, ale to chyba kolarstwo górskie ma wciąż chyba zdecydowanie najwięcej sympatyków. Na rowerze górskim możemy wybrać się na wycieczkę z całą rodziną. Praktycznie każda pora roku oraz każdy typ nawierzchni umożliwia wspólne spędzanie czasu na rowerze. Jest to również jeden z powodów, dla których rowery MTB lub ATB  tak dobrze się sprzedawały i wciąż się sprzedają. Oczywiście tego typu turystyka rowerowa ma bardzo wielu zwolenników nie tylko zresztą w kraju, ale i na całym świecie.

Bardzo wiele osób szuka takiej formy spędzania wolnego czasu, żeby połączyć aktywny wypoczynek z turystyką. Rower górski idealnie się do tego celu nadaje. Na popularnym „góralu” można za pomocą różnego rodzaju przystawek, sakw, toreb podróżnych oraz bagażników rowerowych wybrać się również na wycieczki dużo dłuższe. Popularne stają się w całej Europie europejskie trasy rowerowe, które oplatają cały kontynent się siecią ścieżek rowerowych. Tego typu turystyka staje się coraz bardziej powszechna. Coraz więcej Polaków wybiera taką właśnie formę wspólnego relaksu. Warto wspomnieć o tym, że rowery górskie stanowią doskonałe uzupełnienie innych form aktywności. Bardzo często wszędzie tam, gdzie możemy na przykład uprawiać turystykę pieszą lub narciarską, w odpowiednich warunkach możemy tam spokojnie poruszać się również i rowerem. Dobrze przygotowany do sezonu rower jest w stanie przewieźć nas bez większych problemów przez cały kraj, popularne stają się również wycieczki poprzez cały kontynent europejski.

Turystyka rowerowa od lat ma bardzo wielu sympatyków. Nic dziwnego, że rowery górskie, jako ten tryb rowerowej turystyki, który daje najwięcej możliwości i jest chyba najbardziej uniwersalny, przyciąga co roku nowych adeptów tego pięknego sportu. Warto też mieć świadomość tego, że rower jest w wielu miejscach podstawową formą komunikacji. Wszędzie tam, gdzie dojazd samochodem bywa utrudniony, możemy dostać się rowerem. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zwiedzać w ten sposób niedostępne inaczej zakątki i zakamarki naszego kraju. W każdym parku, lesie, puszczy a także wzdłuż rzek i jezior, turystyka rowerowa jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu, która łączy nie tylko aktywność fizyczną z wypoczynkiem na łonie przyrody.